אימונון מס' 7 - בקשת עזרה

בקשת עזרה, נובמבר 2009

ביקרתי לפני כשבוע, חברה בחופשת לידה ותוך כדי שיחת בנות, עלתה הסוגיה של בקשת עזרה. חברתי שיתפה אותי בתובנות של הגיל והניסיון בלידה שלישית. ובין יתר התובנות, היא מבינה היום, שלא הכל היא יכולה וצריכה לעשות לבד וכן אפשר לבקש עזרה ולקבל אותה.

בדרכי הביתה הרהרתי לעצמי: מה זו בקשת עזרה? איך וממי אני רוצה לקבל עזרה? האם בקשת עזרה מעידה שאני חלשה/לא מסוגלת? באילו תחומים ותקופות קל/קשה לי לקבל עזרה?

פעמים רבות המכשול המרכזי שמקשה עלינו לבקש עזרה טמון בפרשנות שלנו למצבי הקושי, לתפיסה שלנו את עצמנו ובדרך בה היינו רוצים שאחרים יתפסו אותנו.

על מנת שנוכל לעזור לעצמנו ואף בחלק מהפעמים לבקש עזרה עלינו לגבש תפיסה מציאותית לחיים בכלל ולקשיים שלנו בפרט. קושי הוא חלק בלתי נפרד מהחיים ולא לכל הבעיות שצצות יש פתרון מיידי. יחד עם זה, חשוב שנזכור שאנחנו לא חסרי אונים ויש לכל אחד ואחת מאתנו, את הכוחות והיכולות (לעיתים עם עזרה והכוונה), להתמודד עם הקשיים והאתגרים, שמציבים בפנינו החיים.

אני רוצה הפעם להזמין אותך לבדוק עם עצמך: האם את מבקשת עזרה? ממי ומתי?  בדקי עם עצמך, האם יש תחומים נוספים שהיית רוצה להרחיב ולבקש בהם עזרה?

בעוד אני כותבת שורות אלה וברקע החדשות עם פרסום חדש על מעשה הרצח היומי ושוב מתקשר ומתחדדת אצלי הנקודה אותה אני חוזרת ואומרת להורים בקבוצות ובאימונים: במציאות של היום שבחוץ העולם כל כך מאיים ומפחיד, עלינו כהורים ליצור בבית מציאות שפויה, מגנה  ותומכת, שתהייה מקור בטוח, לשיתוף, התייעצות ולבקשה וקבלת עזרה ותמיכה.

*     *     *     *     *

וכבקשת עזרה מכם, אשמח לקבל תגובות על האימונון של החודש וכמו תמיד בקשות לאימונונים הבאים.

להתראות, קרני

הוסף תגובה