המלצה מס' 2 - "פשוט זה לא" בעריכת בעז גאון ואפרת מיכאלי

 

במילון אבן שושן מופיע תחת הערך משפחה: "בית אב, שם כולל להורים ולבניהם ולנכדיהם."

 מפגישות שלי עם הורים אני נתקלת יותר ויותר במשפחות שאינן עונות להגדרה המסורתית של זוג הורים (אמא – אבא - ילדים) ובדיוק מסיבה זו סקרן אותי הספר שכולל חשיפה והצצה לסוגים שונים של משפחות: חד הורית, זוג אבות, זוג נשים בשני בתים נפרדים "במרחק עשרים ואחת קרנות רחוב....", חשוכת ילדים ועוד.

 19 הכותבים לרבות עורכי הספר, בעז גאון ואפרת מיכאלי זוג בחיי היומיום, חושפים באומץ בפני הקורא את המסגרת המשפחתית בה הם בחרו לחיות את חייהם ואת הראיה הסובייקטיבית שלהם על זוגיות, הורות, ילדות וכל מה שבניהם.

 היופי של הספר טמון במגוון ובמכלול של הכותבים שנותן לקורא קשת רחבה ומאפשרת של המושג "משפחה". בעריכתם השכילו בעז ואפרת להעביר מסר שאינו שיפוטי, שאינו קובע מה נכון ומה לא, מה טוב ומה רע, אלא נותן אפשרות להציץ ולהתוודע למשפחות השונות.

 לטעמי מעבר לכך שהקריאה בספר מהנה וקולחת, הספר רלוונטי לכל מי מאתנו שחש בשנים האחרונות בכל אותם שינויים שעובר מוסד "המשפחה". מהגדרה מחודשת וחלוקת התפקידים במשפחה ומכל אותן תחושות שמלוות את התמורות הללו. חשוב שנגלה סובלנות ופתיחות שתלווה בהקשבה אמיתית ונזכור כולנו, שכל משפחה היא עולם ומלואו ואין דרך אחת נכונה שעל פיה יישק דבר.

 ולסיום אזכיר את הבחירה המוצלחת והמשעשעת של שחר נבות אחד הכותבים בספר בקטעו "המונוגמיסט", שבדרכו הייחודית הצליח לשקף בחיוך את התמורות שעובר מוסד המשפחה.

STBQItELWcIGf

Insights like this liven tihngs up around here.

03/02/2012 22:41:00, Howdy
הוסף תגובה