המלצה מס' 9 - "לאהוב את פרנק" מאת ננסי אוהרן

 

הספר מספר את סיפור אהבתם הסוחף והמרתק של שתי הדמויות הלא שגרתיות, פרנק לויד רייט ומיימה בורתוויק צ'ייני.

פרנק אדריכל אמריקאי בולט ומשפיע במאה ה- 20 שהיה שנוי במחלוקת בתחילת דרכו המקצועית, שילב בכישרון רב בתכנון המבנים הציבוריים והבתים הפרטיים את התמזגות המבנה עם הטבע. בין המבנים היותר מפורסמים שתכנן פרנק, מוזיאון גוגנהיים המפורסם בניו יורק.

מיימה, אישה עצמאית בעלת דעות פמיניסטיות יוצאות דופן לתחילת המאה ה- 20 חיה את חייה על פי אמונתה. מיימה דאגה להפיץ ברחבי ארצות הברית (השמרנית באותם ימים) את התורה הפמיניסטית ותרגמה בין היתר את אהבה ואתיקה של אלן קיי.

על רקע חברה פוריטנית התנהלה פרשת אהבתם הסוערת ובחירתם לעזוב את בני זוגם וילדיהם. פרשת אהבתם הסבה כאב רב לבני משפחתם ועוררה שערורייה ציבורית שזכתה לסיקור ולגינוי נרחב בעיתונים. חרף כל אלה פרנק ומיימה לא נכנעים לקשיים וללחצים, הם בוחרים לשלם את המחיר וממשיכים לדבוק באהבתם זה לזו ויחד עם זה הם מנסים לא לוותר על קשריהם עם ילדיהם.

הספר נותן ביטוי מוחשי למתח שחוות נשים רבות אף בימנו, תחילת המאה העשרים ואחת.  בחירות שמיימה נאלצה לעשות על רקע שהתעורר במתח בין דילמת הרצון העז למימוש העצמי כאישה אינטלקטואלית, סקרנית ועצמאית לבין תפיסת החברה את תפקידה כאם ורעייה מסורה.

פרנק ומיימה, שניהם אנשים עצמאים, תאווי חיים, סקרנים, מוכשרים ואגוצנטריים שנסחפים לזוגיות סוערת ומטלטלת המתנהלת באירופה ובארה"ב עד לסיומה הטראגי בבית החלומות אותו עיצב פרנק עבורם.

הקריאה בספר קולחת וקשה להניח את הספר מהיד בעיקר בשל החשיפה של סיפור החיים המרתק של השנים.

IbMxTPzSGVQistop

That hits the target dead center! Great asenwr!

06/02/2012 19:50:18, Ened
הוסף תגובה